×

جنت آباد جنوبی جنوبی تهران (تاریخچه)

خانه » جنت آباد جنوبی جنوبی تهران (تاریخچه)
جنت آباد جنوبی جنوبی تهران (تاریخچه)
این محله در سالهای گذشته دارای رودخانه‌های متعددی بود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به رودخانه‌های کن، سولقان، وردآورد، چشمه‌های باغ فیض اشاره کنیم. پر آبی و حاصلخیزی زمین‌های این منطقه موجب شد که این محله از کلمه «جنت» به معنای «بهشت» نام‌گذاری شود؛ در حال حاضر به دلیل ساخت‌وسازهای فراوان، مسیر این رودخانه منحرف و بیشتر آنها خشک شدند.
جنت آباد و هچنین محله‌های مجاور آن که زمانی تنفس گاه تهران محسوب می‌شدند، نسبت به سال های گذشته آب‌وهوای مناسب و مطبوع خود را از دست داد و باغ‌های آن‌ جای خود را به آپارتمان ها داد. البته نمی‌توان گفت که این محله سرسبز و خوش آب و هوا به طور کامل نابود شده‌، چرا که همچنان این محله نسبت به سایر مناطق تهران از آب‌وهوای بهتری برخوردار است.
بافت خانه های این محله هم نوساز است هم قدیمی لازم به ذکر است که بازسازی خانه های ویلایی قدیمی در این منطقه و از طرفی تبدیل آنها به برج های مسکونی یا آپارتمان های چند طبقه، به جمعیت این محله اضافه کرده است.بد نیست بدانید یکی از دلایلی که افراد این محله برای سکونت انتخاب می کنند؛ خلوتی و آرامش حاکم در آن است.
دسترسی این محله به گونه ای است که از شمال به اتوبان شهید همت، از شرق به اتوبان شهید ستاری و از غرب به اتوبان شهید باکری شما را به این محله هدایت می کنند. از خیابان های معروف این محله هم همانطور که گفته شد می توان به بلوار لاله و میدان چهار باغ اشاره کرد.