گیتار

آموزش گیتار

اين ساز از انواع سازهاي زهي- زخمه­اي و از اين بابت، بيشتر شبيه عود است و مانند آن از يك بدنه يك دسته (كه تا يك سوم طول بدنه پيش آمده)، و يك سر، كه گوشي­هاي كوك در اطراف آن جا گرفته­اند، تشكيل شده است.

تعداد سيم­هاي گيتار معمولي شش است.بر روي دسته، برخلاف عود ايراني دستان­هائي فلزي كار گذاشته شده­اند (فِرِت). تعداد دستان­ها حداقل ۱۲ عدد است.صداي ساز هميشه يك اكتاو بم­تر از نت نوشته شده به گوش مي­رسد.

در قدم اول تهیه سازگیتار نکته مهمی است که باید زیر نظر یک کارشناس موسیقی انجام شود. پس از تهیه یک ساز خوب و خوش صدا، می توان از طریق آموزشگاه موسیقی و یا تدریس خصوصی گیتار آموزش را آغاز کرد. در کنار آن استاد مربوطه، کتاب و لوازم مورد نیاز را به شما معرفی خواهد کرد.
در ابتدای آموزش، استاد مطالب کلی و ساختار ساز را برای شما توضیح می دهد. سپس از کتب مقدماتی شروع کرده و یک سری قطعات تمرینی برای قویتر شدن انگشتان و هماهنگی دستها و در ادامه تکنیک های مختلف نوازندگی را به شما آموزش داده و به تدریج در تدریس گیتار کلاسیک پیش می رود تا پس از اتمام کتب مقدماتی به سراغ کتابهای پیشرفته تر برود.
یادگیری گیتار را می توان از سن حدود ۶ سالگی آغاز کرد. یعنی پس از گذراندن دوره آموزش ارف که البته دلخواه است می توان آموزش گیتار را آغاز کرد. کلاس گیتار نیزدر اکثر آموزشگاههای ایران برگزار می شود و اساتید خوب و با تجربه ای در این زمینه مشغول فعالیت هستند.
کتابهای مفیدی برای آموزش گیتار کلاسیک وجود دارند که معمولا اساتید آن ها را معرفی کنند که از داخل آن قطعات و آهنگهای مختلف گیتار آموزش داده می شود.
اولین نکته ای که در این زمینه باید ذکر شود علاقه داشتن به گیتار کلاسیک است. یک معلم موسیقی حرفه ای به محض اینکه متوجه شد شاگردش به گیتار کلاسیک علاقه ندارد، باید بدون رودربایستی عذر او را بخواهد تا نه وقت خود و نه وقت شاگردش را بیهوده تلف نکند. پس از علاقه و تمرین، مراحل بعدی خرید ساز، تهیه دفتر نت و کتاب، تهیه لوازم جانبی آکاردئون و در مرحله آخر هماهنگی با معلم گیتار کلاسیک است.

آموزش گیتارهمراه با استاد ایمان حمزه ییان در سرای محله جنت اباد جنوبی برگزار میگردد.

 روز های سه شنبه


اولین دیدگاه را ثبت کنید.

لطفا, وارد اکانت کاربری شوید تا بتوانید نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بنویسید
افزودن به علاقه‌مندی
شرکت در دوره
ثبت نام شده: 14 دانشجو
مدت زمان: 12 جلسه
سطح: پیشرفته

آرشیو

ساعات کاری

دوشنبه 6 صبح تا 9 شب
سه شنبه 6 صبح تا 9 شب
چهارشنبه 6 صبح تا 9 شب
پنجشنبه بسته
جمعه بسته
شنبه 6 صبح تا 9 شب
یکشنبه 6 صبح تا 9 شب