مدیریت و برنامه ریزی خانواده

مدیریت خانواده

بانوان در این دوره؛ موارد زیر را فرا می گیرند. ✍لذت زندگی آرام، توام با ارتقا کیفی را با کلینیک مددکاری اجتماعی مهرسام تجربه کنید. -توانایی برنامه ریزی در خانواده -توانایی تنظیم بودجه و مدیریت هزینه ها -توانایی شناخت نیازهای خانواده -توانایی برقراری روابط سالم انسانی و اخلاق در خانواده -توانایی تعلیم و تربیت فرزندان در خانواده

دستیابی به خانواده متعادل اگرچه دشوار است اما غیرممکن نیست ؛ درست مثل انسان شدن ، خوب بودن که دشوار است اما غیرممکن نیست. نخستین گام برای حرکت این است که یک تصویر ذهنی مثبت در ما شکل بگیرد و بپذیریم که هم می شود وهم می توانیم . این شدن و توانستن آغاز دور خیز برای هدفهای بزرگی است و چه هدفی بزرگتر از ایجاد تغییر در خود. در حرکت به سمت خانواده متعادل ابتدا باید ویژگی های خانواده متعادل را بشناسیم و نقش گفتاری ، کرداری و پنداری اعضای خانواده را در خانواده متعادل تبیین و سپس برای حرکت به سوی آن باید دقیق ترین و ظریف ترین شیوه ها و متدهای علمی متقاعد سازی را بکار گیریم.
مبانی همه تغییرها ، تغییر درخود است ایجادنگرش مثبت ، اخد آگاهی های مورد نیاز برای مثبت اندیشی و حرکت سازنده برای یافتن همتی بالا می باشد. گام دوم پس از تغییر صادقانه و روبه کمال درخود چه در گفتار و چه درکردار توجه به محیط خانواده واعضای آن است. دراین گام باید بتوانیم بر روی آنها تأثیر بگذاریم و تأثیر مقدمه تغییر است و اولین گام ،تأثیر گذاری بر روی اندیشه است ودرپی آن کم کم احساس و رفتار و واکنش های او نیز تغییر می کند و به تعبیر زیبای شهید مطهری مردم آنگونه زندگی می کنند که می اندیشند. گام سوم ، شناخت مخاطب است ، شرایط سنی به لحاظ عاطفی و روحی واین که دارای چه خصوصیاتی هستند . پس شناخت احوالات و موقعیت اقتصادی ، روحی و عاطفی مخاطبین مهم ترین نکته برای کسی است که می خواهد تأثیر بگذارد. اثر بخشی برای ایجاد تغییر درتمامی خانواده ها به سمت تعالی مدیریت و برنامه ریزی و نظارت نیاز دارد. واین مهم نیازمند آگاهی و عقیده مندی است. آگاهی و دانستن قرار را از انسان می رباید و او را به حرکتی ثمر بخش و امید بخش هدایت می نماید. آنچه درایجاد خانواده متعادل بیشترین اثربخشی را خواهد داشت کمتر گفتن و بیشتر عمل کردن است، چرا که فرزندان ما آیینه تمام نمای اعمال ما هستند و نه گفتار ما، پس بکوشیم برای اصلاح تربیت نسل جدید با عملکرد مثبت ، مسیر صحیح زندگی را برای آنها روشن نماییم.

آموزش مدیریت و برنامه ریزی خانواده همراه با دکتر زهرا دادگرفرد در سرای محله جنت آباد جنوبی برگزار میشود.

شنبه 17-19
اولین دیدگاه را ثبت کنید.

لطفا, وارد اکانت کاربری شوید تا بتوانید نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بنویسید
افزودن به علاقه‌مندی
شرکت در دوره
ثبت نام شده: 12 دانشجو
مدت زمان: 12 جلسه
سطح: متوسط

آرشیو

ساعات کاری

دوشنبه 6 صبح تا 9 شب
سه شنبه 6 صبح تا 9 شب
چهارشنبه 6 صبح تا 9 شب
پنجشنبه بسته
جمعه بسته
شنبه 6 صبح تا 9 شب
یکشنبه 6 صبح تا 9 شب