آواز

آموزش آواز

آواز: عبارت است از به کار بردن صدا بنا بر قوانین و اصول موسیقی و مناسب ترین وسیله برای بیان احساسات و هیجانات است . زیبنده ترین صدای برآمده از حنجره و تار های صوتی انسان آواز است ، عده ای آواز را برای احساس لذت و مطبوعیت آن و عده ای برای فراموش کردن خستگی و عدم توجه به گذشت زمان و برخی دیگر برای تخفیف یا زائل کردن یک حالت روحی به کار می برند . عده ای نیز برای برانگیختن قوه تخیل و تصور شنوندگان خود از آواز کمک می گیرند . در موسیقی ایرانی لطف و دلربایی به ساز و آواز بستگی دارد .

 آواز های ایرانی نمودار حالات درونی انسان می باشند خواه شاد یا غمگین نهفته های درونی را آشکار و پستی و بلندی را برای تفکر و اندیشه هموار می سازند . آواز ایرانی در اکثر موارد ضرب به خصوصی ندارد ، نوازنده و خواننده در حین اجرا به تناسب ذوق خود چیزی بدان می افزایند یا از آن می کاهند به این کاستن و افزودن که در چهار چوب و قالبی مشخص به نام ردیف انجام می گیرد بداهه خوانی و بداهه نوازی می گویند .

 آواز سنتی ایران چهارچوبی دارد که آن را ردیف آوازی می گویند و هر آوازی که خوانده می شود همیشه بر دستگاهی از هفت دستگاه ردیف منطبق است . کسی که با ردیف آوازی آشنایی داشته باشد پس از شنیدن یک قطعه ی آوازی می تواند دستگاه و گوشه ی مربوط به آن قطعه را تشخیص دهد .

ز اونجا که آواز خوندن از ابتدا به هماهنگی و درگیری با سازهای دیگه نیاز نداره ،بهترین سن برای یادگیری ، مهارت در خوانندگی در افراد مختله. با این حال آواز خوانی و فراگیری دانش های اون نیاز به تمرین منظم ، تمرکز و توجه به جزئیات و حتی کلاس آواز داره. کودکانی که شروع به یادگیری دروس آواز می کنن باید از نظر اجتماعی به اندازه کافی بالغ باشند تا در اتاق درس تمرکز کنن و آوزش های مربی خودشونو دنبال کنن. سن مناسب برای خوانندگی در کودکان بطور کلی بین 7 تا 9 سالگیه .
یادگیری انواع مختلف شروع در آموزش خوانندگی یکی از اولین گام ها برای رسیدن به صدایی رها ، بدون فشار و با کیفیت است که این قدم اول صدا سازی است.
همانطور که می دانید کتاب ها مختلفی برای آواز وجود دارد ولی به تنهایی مفید نخواهند بود و دروس باید بصورت قدم به قدم با اساتید پیش برود. آموزش آواز مانند تمامی آموزش های دیگر در آموزشگاه در قالب دوره هایی مقدماتی و تخصصی برای هنرجویان ارائه می گردد. اساتید به آموزش آواز از مبتدی تا پیشرفته می پردازند
ولین نکته مشخص کردن هدف هنرجوی موسیقی از فراگیری آواز است که باعث می شود زمانهای متفاوتی را برای آن در نظر گرفت.به عنوان مثال اگر انتظار از یادگیری آوازدر حد ابتدایی باشد حدود 1تا2 سال زمان می برد،اما در صورتیکه قصد تسلط کامل برردیف های آواز سنتی و یا آموزش حرفه ای تکنیکهای هر یک از اقسام آواز پاپ،کلاسیک،کر و محلی و یا همراهی با ساز و گروه را داشته باشید این زمان ممکن است درحدود4تا5 سال طول بکشد
کلاس‌های آنلاین آموزش آواز دارای تمرین‌های مشخص و کافی برای هر جلسه است. بدین صورت که شما در پایان هر جلسه تمرین‌‌ها را از استاد دریافت می‌کنید و موظف هستید تا زمان مقرر شده توسط استاد آن‌ها را انجام دهید. این تمرین‌ها معمولا در یک گروه مجازی بررسی می‌شود و امکان دسترسی به تمرین سایر هنرجوها هم وجود دارد. پس از انجام تمرین‌ها استاد، اشکالات شما و سایر هم‌کلاسی‌های‌تان را بررسی می‌کند و شما به رفع آن‌ها می‌پردازید.

آموزش آواز همراه با استاد عرشیا روشن قلب در سرای محله جنت آباد جنوبی برگزار میگردد.

دوشنبه ها

اولین دیدگاه را ثبت کنید.

لطفا, وارد اکانت کاربری شوید تا بتوانید نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بنویسید
افزودن به علاقه‌مندی
شرکت در دوره
ثبت نام شده: 18 دانشجو
مدت زمان: 12 جلسه
سطح: پیشرفته

آرشیو

ساعات کاری

دوشنبه 6 صبح تا 9 شب
سه شنبه 6 صبح تا 9 شب
چهارشنبه 6 صبح تا 9 شب
پنجشنبه بسته
جمعه بسته
شنبه 6 صبح تا 9 شب
یکشنبه 6 صبح تا 9 شب