سرای-محله-جنت-آباد-جنوبی

محله جنت آباد جنوبی

تاریخچه جنت آباد جنوبی

در گذشته، رودخانه‌های مختلفی در این منطقه و محله جریان داشته‌اند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رودخانه‌های کن، سولقان، وردآورد، چشمه‌های باغ فیض و همچنین قنات‌های مختلف که برای تأمین آب باغ‌ها و بوستان‌های اطراف می‌شده است اشاره کرد.

زیاد بودن آب، قرار گرفتن اراضی در کوهپایه و حاصلخیزی زمین‌های محله باعث شده است که این محله «جنت» که به معنای «بهشت» است، نام‌گذاری شود؛ اما متأسفانه به علت ساخت‌وسازها، مسیر رودخانه منحرف و اکثر رودخانه‌ها خشک شدند.

در این راستا جنت آباد و محله‌های اطرافش که زمانی تنفس گاه تهران محسوب می‌شدند، نسبت به گذشته آب‌وهوای مطبوع خود را از دست دادند و باغ‌های آن‌ها تبدیل به آپارتمان شد. از طرف دیگر نمی‌توان چنین گفت که به طور کامل نابود شده‌اند، چرا که همچنان این محله و منطقه نسبت به سایر مناطق تهران از آب‌وهوای مناسب‌تری برخوردار است.

بهترین محله جنت آباد جنوبی

بهترین محله‌های جنت آباد جنوبی شامل جنت آباد جنوبی میدان چهارباغ، جنت آباد جنوبی بلوار لاله، جنت آباد جنوبی لاله غربی و جنت آباد جنوبی لاله شرقی می‌شود.

بافت محله جنت آباد جنوبی

بافت این محله غالبا نوساز است و به دلیل خلوت بودن و آرامشی که در این محله حاکم است، متقاضیان زیادی دارد.

مسیر رفتن به جنت آباد جنوبی

  • محله جنوبی جنت آباد ایستگاه مترو ندارد.
  • برای رفتن به این محله می‌توان در پایانه مترو صادقیه از اتوبوس یا تاکسی استفاده کرد.
  • دیگر دسترسی به این محله اتوبان شهید همت از شمال، اتوبان شهید ستاری از شرق و اتوبان شهید باکری از غرب است.

سرای محله جنت آباد جنوبی (محله جنت آباد جنوبی، تهران)

استان تهران، تهران، بزرگراه ستاری، باشتنی، جهاد اکبر، بین بنفشه ششم و بنفشه هفتم

سرای محله جنت آباد جنوبی در محله جنت آباد جنوبی تهران و خیابان جهاد اکبر واقع شده است. این مکان یکی از چهارده مکان عمومی در محله جنت آباد جنوبی تهران می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی سرای محله جنت آباد جنوبی، فست فود آمادو، سوپر مارکت رضا، تاسیسات باهنر و فروشگاه رادوین قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از مکان‌های خوب این منطقه می‌باشد.